POZVÁNKA: Hornoměstské podzemí se otevírá veřejnosti

POZVÁNKA: Hornoměstské podzemí se otevírá veřejnosti

19. a 20. července 2019 se opět po roční pauze mimořádně otevírá hornoměstské podzemí. Z technických důvodů bude vynechána štola Antonína Paduánského a bude možné navštívit Staré patro a Petrův obzor. Do podzemí se bude fárat rekonstruovanou úpadnicí o úklonu 20 stupňů, která umožňuje navštívit podpovrchové partie hornoměstského podzemí bez nutnosti procházet bezmála 500 m dlouhou odvodňovací štolou.

Petrův okruh se nachází v hloubce cca 45 m pod centrem obce. Celkově bude zpřístupněno asi 230 m chodeb a během návštěvy je nutné zdolat dvacetimetrový prudký úsek vybavený žebříky. Na Petrově okruhu je možné vidět staré chodby a středověké dobývky, ale i komín směřující až na úroveň štoly Sv. Antonína Paduánského.

Součástí této výjimečné události je i přednáška o hornictví v Horním Městě a výstava hornických artefaktů, map a fotografií z činnosti Hornického spolku Horní Město, z.s.

Program: Pozvánka.pdf
GPS Nová úpadnice: 49.9113392N, 17.2132922E
Mapa: odkaz Mapy.cz

2 komentáře

Dobrý den, ctěl bych se zítra zůčastnit prohlídky hornoměstského podzemí (akce Prohlídka štoly Petrův okruh v čase 17:00-19:00), ale ve Vaší pozvánce není uvedeno, kde je sraz účastníků. Prosím o zaslání tohoto. Děkuji.

Dobrý den,

v obci budou cedule, jak dojít ke štole, jinak součástí pozvánky jsou i GPS souřadnice, které tímto zkusím předělat jako odkaz do mapy, ať je to zřejmé. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

S pozdravem

R. Kukutsch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..